SK | EN

Vrakuňáčik  > Činnosti škôlky  > Projekty  > Čítanie s porozumením

Čítanie s porozumením

''Ahoj kamaráti, volám sa Miška a prišla som vám prečítať rozprávku. Tak si posadajte a môžeme začať..."

Takto sa najradšej prihováram k deťom, s knižkou plnou rozprávkových svetov - Ako išlo vajce na vandrovku, Červená čiapočka, Janko a Marienka a ďalšie známe slovenské príbehy, ktoré rozvíjajú svety vašich detí.

Je mnoho dôvodov, prečo deťom čítať: rozvíja sa ich fantázia (spolu s hlavnými hrdinami prežívajú deti rôzne fantastické príbehy, ocitnú sa nachvíľku v zázračnom svete, kde ožívajú rozprávkové bytosti, víly, princezné a iné postavičky), predstavivosť, kreativitu,je to tak vzácny čas, ktorý môžeme s deťmi stráviť plnohodnotne, vďaka čítaniu si dieťa rozšíri aj slovnú zásobu (deti sa zväčša pýtajú na slovíčka, ktorým nerozumejú, našou úlohou je trpezlivo im neznáme výrazy vysvetliť tak, aby ich pochopili), rôzne rozprávky a príbehy deťom tiež umožňujú spoznávať okolitý svet (naučia sa veľa o zvieratkách, prírode, o svete a ako rozoznávať dobro a zlo, utvára sa ich celkový pohľad na život a na svet)....

Všetky spomínané skutočnosti vedú detičky k tomu, aby sa postupne naučili rozprávky, príbehy a časom akýkoľvek iný text nielen čítať, ale mu i rozumieť, pochopiť ho, či prerozprávať.

A ak majú chuť, rada ich do čarovného rozprávania zapojím otázkami, ukážkou zvieratiek či postavičiek vyrobených napríklad z papiera a na konci spoločnou hrou. Čas, ktorý s deťmi strávim, závisí od ich veku, počtu, ale väčšinou je to polhodinka aktívnej práce s deťmi.

A hoci na konci zazvoní zvonec, našim rozprávkam nie je nikdy koniec.


Sme partnerom:

Homeo Clinic AIESEC International Kindergarten

Sme pridruženým členom:

Slovenska Franchisingova Asociacia

Nájdete nás aj na:

Jasle a školky Facebook Google+ S deťmi Kam s deťmi