SK | EN

Vrakuňáčik  > O nás  > Novinky

Novinky

03. 07. 2023

Tešíme sa na zábavu v Letnej škôlke Vrakuňáčik v mesiacoch júl a august 2023

Skončil sa nám školský rok 2022/2023 a my sa veľmi tešíme na trošku viac hrania a zábavy, ako "učenia sa" v letných mesiacoch. Letné mesiace sú vo Vrakuňáčiku ako tradične rozdelené na tematické týždne, ako napríklad Rozprávkový týždeň, Týždeň o ochrane životného prostredia, Týždeň varenia dobrôt ... Takže tak či tak, vždy aj pri takýchto zábavkách, sa niečomu priučíme. V pláne máme pozvať na návštevu Ľubku, ktorá nám do škôlky prinesie časť vesmíru a porozpráva nám všetko, čo vie o Slnku, Mesiaci, planétach, či striedaní dňa a noci. A zavoláme si aj divadielko, ktoré nás svojim príbehom vtiahne do samotnej rozprávky a sveta fantázie.

16. 06. 2023

Predškoláci nám vyrástli, je čas na rozlúčku

Rok nám pomaly ubehol ako voda a nadišiel čas, kedy sa treba posunúť ďalej. Deti nám dorástli do veku, kedy sa už od septembra ďalšieho školského roku ocitnú v školských laviciach. Trojroční dorástli na šesťročných a odchádzajú za povinnosťami do školy. Za ten čas sa veľa naučili, zistili o svete ako sa krúti a že sú jeho aktívnou súčasťou. Pripravili sme si pre nich rozlúčkový deň s bohatým programom, na ktorý dúfam len tak nezabudnú, spoločenské hry, zábavu a možno aj prespávačku v škôlke.

16. 06. 2023

Deň RODINY oslávený so svojimi najbližšími v škôlke Vrakuňáčik

Ku Dňu matiek a zároveň aj ku Dňu otcov chystáme pre rodičov vystúpenie detičiek z našej škôlky nazvanej ako Besiedka ku Dňu rodiny. Všetky deti posledné týždne pracovali s pani učiteľkami na tom, aby pre svojich milých rodičov prichystali pestrý a zaujímavý program k sviatku mám aj otcov. Bude plný pesničiek, básničiek, vtipných scénok, tanca a zábavy. Všetko najlepšie drahé mamičky a otcovia!

01. 06. 2023

Keď deti majú svoj sviatok - MDD vo Vrakuňáčiku

Je úžasné vidieť radosť v očiach detí a úsmev na ich tváričkách, keď sa im deje niečo nové, zaujímavé, keď sa môžu učiť a rásť. Je tu MDD a pre deti sme nachystali skákací hrad na poriadne vyšantenie sa, aby si potom mohli do bruška dať dáku sladkú odmenu.

24. 05. 2023

Škôlka v prírode a odvážne deti z Vrakuňáčika

Väčšie deti v našej škôlke sú už riadni parťáci, tak sme si povedali, že ich odvahu ostať pár dní bez rodičov otestujeme práve viacdňovým výletíkom s prenocovaním v neďalekom rekreačnom zariadení. Čaká nás skvelý čas plný zábavy, spoznávania sa, súťaží, hier, kreslenia, pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu.

19. 05. 2023

Výlet a exkurzia do pekárne vo Veľkej Pake.

Chystáme sa na výlet a exkurziu do pekárne vo Veľkej Pake, kde sa nachádza remeselná prevádzka biopekárne so sídlom pôvodne v Dunajskej Lužnej. Obsah exkurzie zahŕňa privítanie detí, zoznámenie s obsahom výrobnej prevádzky chleba a pečiva v bio kvalite (primerane k veku detí), praktická ukážka skladovania obilia, mletia obilia na múku (majú klasický kamenný mlyn-žarnov), miesenie cesta, formovanie chleba, alebo rožkov, vysvetlenie a ukážka ako chlebíky zrejú a ako sa vypekajú. V závere je pripravená ochutnávka rôznych pekárenských výrobkov. Veríme, že si to deti užijú a uvidia niečo nové, netradičné.

10. 05. 2023

Výlet na Biofarmu Príroda v neďalekej Stupave

Jednodňová škôlka v prírode - to znie dobre, nie?

26. 04. 2023

Škôlka Vrakuňáčik sa premenila na chvíľu na Nemocnicu u Medvedíka

Zbaviť detského pacienta strachu z bieleho plášťa – to je hlavný cieľ projektu Nemocnica u Medvedíka, ktorý aj v našej škôlke zrealizovali pred pár dňami študenti Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave (LF UK). Nemocnica u Medvedíka je inšpirovaná zahraničným projektom „Teddy bear hospital“. Do Bratislavy sa tento nápad dostal v roku 2008. Doposiaľ sa s ním zoznámilo viac ako 2 000 detí. Zámerom projektu je priblížiť deťom hravou formou prácu lekára a ukázať im, že lekár nie je nepriateľ, ale naopak – kamarát, ktorý chce pomôcť vyriešiť ich zdravotné problémy. "Doktori a doktorky" do Vrakuňáčika naozaj prišli za deťmi v bielych plášťoch, zato však s úsmevom na tvári. V triede si rozložili na stolíkoch akési stanovištia podľa oddelení – chirurgia, interné, zubné a ORL oddelenie. Deti si vybrali za pacienta svoje plyšové hračky, ktorým spolu s doktormi diagnostikovali ochorenie alebo zranenie. Následne sa spolu pustili do ošetrovania pacienta. Takto si mali deti možnosť ohmatať si pomôcky, popočúvať hrudník či dať plyšákovi obväz, používali plášte, rúška či rukavice,striekačky, náplasti, naozajstné otoskopy či oftalmoskopy. V triede bolo ako v úli plnom usilovných včeličiek. Deťom sa táto návšteva nesmierne páčila, sami sa môžte presvedčiť a pozrieť si fotky z projektu v našej galérii. A práve vďaka tomu, že si deti prácu lekára vyskúšali a zoznámili sa s pomôckami i s priebehom vyšetrenia, nemusí byť následná návšteva v ordinácii potom už pre dieťa stresujúca a môže prebiehať oveľa pokojnejšie a príjemnejšie.

03. 04. 2023

Návšteva miestnej knižnice u nás vo Vrakuni

Máme radi knihy, radi si v nich pozeráme obrázky a radi si z nich ako deti nechávame čítať a vťahovať sa do ríše rozprávok a príbehov plných fantázie. To platí bez výnimky pre všetky deti vo Vrakuňáčiku. Tentokrát sme sa teda vybrali na návštevu, nemohli sme odmietnuť pozvanie do miestnej knižnice vo Vrakuni, neďaleko našej škôlky. Pani v knižnici nám poukazovali priestory plné veľkých políc, na ktorých boli naukladané množstvá všakovakých kníh. Po prehliadke a rozprávaní sa o knihách, o tom, ako veľmi ich máme radi a prečo a po tom, čo sme si aj vysvetlili ako sa vhodne ku knihám správať, nám pani knihovníčka prečítala nádhernú rozprávku. Rozlúčili sme sa s tým, že ak budeme chcieť, môžeme takúto prehliadku spraviť aj my deti rodičom, keď by sme im to, ako funguje knižnica, chceli ukázať. A ... možno si dáky fantastický príbeh budeme môcť požičať aj domov.

01. 04. 2023

Škôlka VRAKUŇÁČIK oslavuje 8 rokov!

Apríl 2015 bol dňom, kedy sa prvýkrát otvorili brány nášho detského centra Vrakuňáčik. Začal sa kolotoč detského smiechu, občas aj plaču, hier, zábavy dobrodružstiev. Teraz je apríl 2023, škôlkou sa ozýva detský smiech a radosť. Oslavujeme osem rokov prevádzky a sme šťastní, že sme tu pre deti a môžeme sa starať o ich rast, vývoj i výchovu, že ich môžeme učiť novým veciam, byť pri tom, keď sa im niečo podarí, ale aj keď potrebujú pohladkať či pomojkať. Ďakujeme všetkým, vďaka ktorým môže byť naša škôlka Vrakuňáčik škôlkou, z ktorej sa deťom poobede, keď prídu pre nich rodičia, nechce odísť :-)


Sme partnerom:

Homeo Clinic AIESEC International Kindergarten

Sme pridruženým členom:

Slovenska Franchisingova Asociacia

Nájdete nás aj na:

Jasle a školky Facebook Google+ S deťmi Kam s deťmi