SK | EN

Vrakuňáčik  > Činnosti škôlky  > Projekty  > Týždeň zdravia alebo Health week

Týždeň zdravia alebo Health week

V rámci jedného týždňa sme do Vrakuňáčika pozvali odborníkov, ktorí vedia veľa o zdraví. Takýto týždeň máme v pláne zopakovať raz za pol roka, aby sme sa uistili, že naše deti rastú v ako sa patrí a sú zdravé.    

Pani zubárka porozprávala detičkám ako vyzerajú zúbky, zdravé, aj tie o ktoré sa deti nestarajú, priniesla im ukázať nástroje, ktoré pri svojej práci používa, dokonca aj obrovský umelý chrup, ktorý si mohli deti vyskúšať vyčistiť velikánskou kefkou.

Pani špeciálna pedagogička s detičkami dlhšie pracovala a pozorovala a na záver zhodnotila ich jemné detské dušičky a správanie.

Pani optometrička našim škôlkárom pomocou prístroja napojeného na počítači nazrela do očiek a zisťovala, či fungujú, pozerajú a vidia správne.

Pani logopedička ukázala deťom, ako sa pekne dá pocvičiť aj neposlušný jazýček, ktorý im občas bráni povedať poriadne to, čo chcú. Rozprávali sa spolu, ukazovali si, čo vidia na kartičkách s obrázkami, dokonca kreslili.

Poslednou z odborníčok bola pani fyzioterapeutka, ktorá detičky vyzvŕtala, obzrela si ich telíčka, nôžky i chrbátik. Hrali sa hry, zbierali kocky, hádzali loptou, chodili po špičkách.

 

Detičkám sa vo Vrakuňáčiku páči každá návšteva. Pani odborníčky neboli výnimkou. Veľmi pekne im aj touto cestou ďakujeme za príjemný prístup a komunikáciu s deťmi a aj za celkové zhodnotenia ich pozorovaní u jednotlivých detí.


Sme partnerom:

Homeo Clinic AIESEC International Kindergarten

Sme pridruženým členom:

Slovenska Franchisingova Asociacia

Nájdete nás aj na:

Jasle a školky Facebook Google+ S deťmi Kam s deťmi