SK | EN

Vrakuňáčik  > O nás  > Novinky  > Projekt KOLOKEFKA - recyklujeme použité zubné kefky

Projekt KOLOKEFKA - recyklujeme použité zubné kefky

V našej škôlke niekoľkokrát do roka s deťmi preberáme tému recyklácie, výroby nových vecí zo starých. Neskutočne ich to baví, vždy pri tom zažijú kopec zábavy a naučia sa nové veci, dozvedia sa nové informácie.

Aj s pomocou rodičov sa opäť zapájame do niečoho zmysluplného, tentokrát by sa jednalo o recykláciu zubných kefiek v projekte spoločnosti Curaprox - Vráťme kefkám druhý život! Nič náročné nás nečaká. Stačí len do škôlky priniesť starú použitú zubnú kefku Curaprox, ktorá by inak skončila v koši (v inom prípade ešte u nás v škôlke ako pomôcka pri niektorej z výchovno vzdelávacej činnosti :-), následne v kope iných odpadkov na skládke, kde bude smutne ležať aj stovky rokov a pomaly, naozaj pomaly sa rozkladať. Ale nemusí to tak byť. Vieme sa o tom s deťmi porozprávať, naučiť ich používať veci znova a znova, hoc aj formou recyklácie.

Týmto projektom im chceme ukázať, ako sa napríklad staré kefky vedia istým procesom stať plastovými košmi na triedenie odpadu. Posledným krokom projektu je potom darovanie takýchto košov školám na triedenie odpadu. Pekný nápad , nie?

Tak ak najbližšie budete sebe, či dieťatku meniť kefku Curaprox za novú, tú použitú doneste k nám do škôlky. Zozbierané odnesieme na určené miesto. Veríme, že aspoň takto budeme môcť spolu s deťmi prispieť k ochrane nášho životného prostredia.

 


Sme partnerom:

Homeo Clinic AIESEC International Kindergarten

Sme pridruženým členom:

Slovenska Franchisingova Asociacia

Nájdete nás aj na:

Jasle a školky Facebook Google+ S deťmi Kam s deťmi